top of page

Правознавство

Політичні і економічні зміни та процеси у житті держави Україна зумовлюють переоцінку шкали пріоритетів та цінностей у суспільному світосприйнятті. На перший план висуваються такі цінності як людина, її права та внутрішній духовний світ. Важлива роль у такій трансформації суспільства відводиться, насамперед, юридичній освіті, яка формує правову культуру та свідомість людей, перетворюючи ідеали добра, законності та справедливості в мотиваційні чинники їхньої поведінки.

Активна законотворча діяльність в Україні та впровадження на рівні держави соціальних і економічних програм і новітніх технологій обумовили більш високі потреби у фахівцях за спеціальністю правознавство, зростання вимог до юридичних кадрів. Система правової освіти має спрямовуватися на те, щоб майбутні покоління юристів не розчарували своїх співгромадян низьким рівнем знань, невмінням застосовувати правоохоронні процедури, складати юридичні документи тощо.

Головне завдання наукової секції правознавства – формування в учнів розуміння права як відкритої системи, що базується на невід’ємності суспільства від держави, законів від повсякденного життя, цілеспрямованої науково-дослідницької діяльності, формуванні відповідних компетентностей, розвиток правової і громадянської компетентності, відповідних ціннісних орієнтирів, умінь, навичок слухачів.

bottom of page